دارنده تنها پتنت پرینتر سه بعدی فلزی در کشور

پلاستیک‌های مقاوم به دمای بالا

 بهترین پلاستیک های پرینت سه بعدی مقاوم در برابر حرارت


به دلیل این که پلاستیک امکان نمونه‌سازی و تولید را با هزینه نسبتاً پایین‌تری نسبت به سایر مواد پرینت سه بعدی فراهم می‌کند، هنوز رایج ترین ماده ای است که در تولید مواد افزودنی استفاده می شود.

حال بیایید ببینیم بهترین پلاستیک های پرینت سه بعدی مقاوم در برابر حرارت تولید شده توسط شرکت های مختلف پرینت سه بعدی در دنیا کدامند:

Multijet Fusion PA12

قطعات Multijet Fusion PA12 از یک پودر پلی آمید خوب ساخته شده اند. این ماده نوآورانه ارائه شده توسط کمپانی HP دارای خواص برجسته بسیاری نسبت به پلاستیک های پرینت سه بعدی معمولی است، زیرا مقاوم در برابر آب است، مقاومت بسیار خوبی در برابر مواد شیمیایی، الکل ها، سوخت ها، مواد شوینده، روغن ها، چربی ها و غیره دارد. علاوه بر آن، اجسام Multi Jet Fusion PA12 برای کاربردهایی که نیاز به مقاومت حرارتی در برابر دماهای بالا دارند به خوبی مناسب هستند.

این ماده آزمایش‌های زیادی را در رابطه با ویژگی‌های مقاوم در برابر حرارت خود انجام داده است، مانند آزمایش اشتعال و احتراق سیم. نتایج به‌دست‌آمده گواهی می‌دهد که این ماده می‌تواند بسته به ابعاد و ضخامت قطعه در محدوده 700 درجه سانتی‌گراد تا 800 درجه سانتی‌گراد مقاومت کند. این واقعیت به این معنی است که می‌توان آن را زمانی که الزامات کاربرد، دمای زیر 700 درجه سانتیگراد را مشخص می کند قابل قبول در نظر گرفت.

مهم است که تاکید کنیم که HP 3D High Reusability PA12 تنها ماده پلاستیکی پرینت سه بعدی بود که عملکرد اشتعال پذیری و احتراق سیم درخشان آن توسط UL تایید شده بود

علاوه بر این، با توجه به خواص اشتعال پذیری آن، درجه اشتعال مواد Multijet Fusion PA 12 به دست آمده و به طور خاص، این ماده سوختن آهسته را در موقعیت افقی (با سرعت سوختن 75 میلی متر در دقیقه برای ضخامت های کمتر از 3 میلی متر یا توقف سوختن قبل از 100 میلی متر) تحمل می کند.

همانطور که گفته شد، Multijet Fusion PA 12  پلاستیکی عالی برای انتخاب برای پروژه هایی است که در آن مقدار زیادی گرما تولید می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد سایر خواص فنی یا مکانیکی مواد HP Multijet Fusion PA12، می توانید صفحه اختصاصی را بررسی کنید.

علاوه بر این، از شما دعوت می‌کنیم تا گواهینامه UL 94 و UL 746A  را برای HP Multijet Fusion  PA12  برای اطلاعات دقیق‌تر در مورد اشتعال پذیری و هدایت الکتریکی این ماده چاپ سه بعدی مطالعه کنید.

 Nylon 3200 Glass-filled

 گونه‌ای از نایلون است، زیرا از پودر پلی‌آمید و الیاف شیشه ساخته شده است، بنابراین از نایلون PA 12 بادوام‌تر و مقاوم‌تر است. با استفاده از لیزر تف جوشی انتخابی یا SLS پرینت سه بعدی می‌شود. این ماده دوام و استحکام بالایی دارد، به این معنی که می‌توان آن را در مواردی که به تحمل شرایط حرارتی بالا نیاز دارند یا در کاربردهایی که نیاز به دمای اعوجاج بالا دارند استفاده کرد.

از آنجایی که نقطه ذوب آن 176 درجه سانتیگراد (249 درجه فارنهایت) است، برای قطعات و اجسام با الزامات فنی یک انتخاب عالی خواهد بود. بنابراین، کاملاً متناسب با پروژه‌هایی است که در آن محدودیت‌های فنی مهم هستند، مانند صنعت خودرو، جایی که برای ایجاد قطعات نهایی موتور خودرو استفاده می‌شود.

اطلاعات بیشتر در مورد خواص حرارتی این ماده را در دیتاشیت اختصاصی آن بخوانید.

Ultracur3D® RG 3280

Ultracur3D® RG 3280 خواص جالب بسیاری دارد. با توجه به محتوای سرامیکی، این رزین فوتوپلیمر دارای سفتی بالایی است و قادر به مقاومت در برابر دماهای بسیار بالاتر از 280 درجه سانتیگراد است و در عین حال سطحی زیبا و صاف را ارائه می دهد.

اگر به موادی نیاز دارید که هم بسیار دقیق و هم در برابر دماهای بالا بسیار مقاوم باشد، این ویژگی ها آن را به یک انتخاب شگفت انگیز تبدیل می کند. این ماده پرینت سه بعدی به دلیل ترکیب خاص خود، محافظت در برابر هدایت الکتریکی را نیز فراهم می کند.

بنابراین، می‌توان از آن برای ایجاد انواع اشیاء، کاربردی مانند عایق‌های الکتریکی، یا کاربردهای صنعتی که به سختی و مقاومت حرارتی نیاز است، استفاده کرد، یا به لطف سطح صاف آن، می‌توان آن را صرفاً برای اهداف زیبایی شناختی استفاده کرد. 

نمونه قطعات چاپ سه بعدی SLA

چاپ سه بعدی SLA قطعاتی صاف و با کیفیت نهایی را ارائه می دهد که می توانند در محیط های مختلف کار کنند. Formlabs چندین رزین مقاوم در برابر دمای بالا را به‌طور خاص ایجاد کرده است.

چاپگرهای رزینی

هنگام انتخاب یک چاپگر رزینی برای گردش کار پرینت سه بعدی مقاوم در برابر حرارت، مهم است که مشخص کنید چه خواص مکانیکی علاوه بر HDT مهم است. به عنوان مثال، اگر قطعات شما دارای محیط عملیاتی نهایی 200 درجه سانتیگراد باشند، این اولین ویژگی مکانیکی است که باید ارزیابی شود. اگر آنها فقط محیط کار نهایی 150 درجه سانتیگراد داشته باشند، گزینه های بیشتری برای انتخاب خواهید داشت و سپس می توانید چاپگر را بر اساس سایر مواد موجود، پرداخت سطح، سهولت استفاده و قیمت ارزیابی کنید.

قطعات ظریف چاپ شده با فرآیند SLA

Tough 2000 Resin

برای نمونه سازی قطعات قوی، سفت و محکم که نباید به راحتی خم شوند، رزین Tough 2000 یک انتخاب عالی است. به دلیل شبیه سازی دقیق استحکام و سفتی ABS، می توان از آن برای جگ ها و وسایلی که نیاز به حداقل انحراف دارند استفاده کرد.

High Temp Resin 

High Temp Resin برای کاربردهای با دمای بالا که نیاز به سطح صاف و خواص مواد بهینه رزین‌های SLA دارند، رزین دما بالا مناسب است. این یک رزین هدفمند است که برای مقاومت در برابر حرارت بالا طراحی شده است. با HDT 238 درجه سانتیگراد در 0.45 مگاپاسکال، بالاترین در بین رزین‌های Formlabsاست، رزین دما بالا برای کاربردهایی مانند نمونه‌سازی عملکردی لوازم الکترونیکی مصرفی با حرارت بالا، جریان هوای گرم، گاز و سیال، و قالب‌ها و درج‌ها ایده‌آل است.

Flame Retardant Resin 

رزین ضد شعله که به طور ویژه برای خود خاموش شدن و بدون هالوژن طراحی شده است، یک ماده SLA با گواهینامه UL 94 V-0 و درجه بندی شعله، دود و سمیت مطلوب (FST) است. برای چاپ قطعات مقاوم در برابر شعله، مقاوم در برابر حرارت، سفت و مقاوم در برابر خزش که در محیط های داخلی و صنعتی با دماهای بالا یا منابع اشتعال در طولانی مدت عملکرد خوبی دارند، ایده آل است

Rigid 10K Resin

Rigid 10K Resin، ماده ای پر از شیشه است که قوی، سفت و مقاوم در برابر تغییر شکل تحت انواع نیروها، فشارها و گشتاورها است. مقاومت حرارتی بسیار بالایی با HDT 238 درجه سانتیگراد در 0.45 مگاپاسکال ارائه می دهد. این برای قالب‌ها و درج‌های قالب تزریق کوتاه‌مدت، مدل‌های آزمایش آیرودینامیکی، و جک‌ها، فیکسچرها و اتصالات در معرض مایع است.

Silicone 40A Resin 

ترکیبی از عملکرد بالای سیلیکون و آزادی طراحی چاپ سه بعدی برای ایجاد قطعات سیلیکونی بسیار کاربردی با مقاومت شیمیایی و حرارتی عالی (تا 125 درجه سانتیگراد)، رزین سیلیکون  A40اولین رزین چاپ سه بعدی 100٪ سیلیکونی در دسترس است. این می تواند به ویژگی های ظریفی به اندازه 0.3 میلی متر و هندسه های پیچیده ای دست یابد که با روش های سنتی امکان پذیر نیست.

Alumina 4N Resin 

تنها سرامیک فنی قابل دسترس و با کارایی بالا، رزین آلومینا N4، کاربردهای چاپ سه بعدی جدید را برای محیط های شدید امکان پذیر می کند. اگرچه چاپ با آن به تجهیزات اضافی برای فرسودگی واقعی سرامیک نیاز دارد، پس از تکمیل کامل، قطعات رزین آلومینا N4 حداکثر دمای کاری 1500 درجه سانتیگراد دارند. استفاده از این ماده کاربردهای جدیدی را در ریخته‌گری صنعتی، قالب‌گیری و حتی در کاربردهای تخصصی مانند حمل و نقل زباله‌های هسته‌ای و فلزات مایع باز می‌کند.

شرکت پرینت سه بعدی آیهان آماده ارائه انواع خدمات اعم از پرینت قطعات و ساخت دستگاه های پرینتر سه بعدی می‌باشد.

برای ارتباط با کارشناسان ما کلیک کنید.

 

 

 

 

همکاران ما

عضو خبرنامه ما شوید !
و از آخرین تخفیف ها مطلع شوید !
ایمیل نادرست یا تکراری است.